És mit tehetsz, ha nehezen megy le a torkodon? Ehhez adok magyarázatokat és tippeket.
Itt a tavasz, ideális időszak méregtelenítő kúrákhoz, böjtöléshez. Bármilyen kúrába is kezdünk, egy közös jellemzője mindegyiknek lesz: azt ajánlják igyunk minél több tiszta, szénsavmentes vizet. Napi 2-3 liter a minimum.
Na de miért is fontos ez?
És mi van, ha valaki nem szereti a víz ízét?
Vagy egyszerűen csak nem megy le a torkán a javasolt mennyiség?
Ezekre a kérdésekre igyekszem röviden és érthetően válaszolni, illetve tippeket adni, hogy könnyebb legyen a szükséges mennyiség elfogyasztása.
Szóval, miért is fontos, hogy sok vizet fogyasszunk?
Főleg, ha méregteleníteni szeretnénk a szervezetünket…
Erre egyszerű a magyarázat, egy hasonlattal élek.
Képzeld el, hogy a lakásodat szeretnéd kitakarítani, és a felmosáshoz értél.
Ha választani kellene mennyi vizet használnál a felmosáshoz: 1 litert vagy 10 litert?

Érted a hasonlatot? Fel lehet mosni 1 liter vízzel is, de az nem lesz túl hatékony. Inkább csak szétkenődik a kosz. Ahhoz hogy el tudjuk távolítani a szennyeződéseket, megfelelő mennyiségű víz kell.
Egyrészt, hogy feloldódjon, másrészt, hogy a felmosót ki tudjuk öblíteni benne.
Szóval, a méregtelenítést jelentősen megkönnyíti a szervezeted számára, ha minél több vizet iszol.
És megsúgom, az étvágyat is csökkenti, ha elegendő vizet fogyasztasz, szóval dupla nyereség. 😉
Én általában kerülöm a palackozott ásványvizet. Ennek az az oka, hogy a szénsavmentes vizekhez szinte mindig tesznek valami tartósítószert, máskülönben felposhadna elég hamar. Így tehát már nem “tiszta” víz, hanem vegyszerezett.
Nem beszélve a sok hulladékról, amit a műanyag palackok jelentenek a Bolygónknak. Természetesen van újrahasznosítás, és én is mindig szelektíven gyűjtöm a palackokat, ha valamiért néha mégis palackozott vizet kell vennem. (Ha például a városban járva megszomjazom nyilván veszek egy palack vizet, de itthonra nem veszek. Inkább vízszűrőt használok.)
Mit tudsz tenni, ha nehéz meginni a javasolt mennyiségű vizet?
Szóval az első tippem a vízfogyasztáshoz, hogy forrald fel.
Az ájurvéda ősi tudománya szerint amúgy is ajánlott a forró víz fogyasztása, különösen a hűvösebb hónapokban. Természetesen csak annyira legyen forró, hogy a szádat ne égesse meg. 🙂
Az sem baj, ha teljesen visszahűl forralás után. Egészen más íze lesz: kellemesebb, lágyabb.
Én reggel szoktam felforralni a teaforralóban egy nagyobb adagot, és ha kihűlt áttöltöm egy üvegbe. Abból iszom napközben. Így legalább azt is nyomon tudom követni, hogy mennyi vizet iszom egy nap. (Néha megesik, hogy belefeledkezve a munkába elfelejtek inni… Ha Te is hajlamos vagy rá, akkor a fenti módszert szívből javaslom. 🙂
Ha így is nehezedre esik elfogyasztani a javasolt mennyiséget, csavarj egy kis citromot a vizedbe.
Ennek sokszorosan pozitív hatása van: egyrészt, finom íze lesz, másrészt lúgosítja a szervezetet, leköti az ártalmas szabadgyököket, erősíti az immunrendszert, és még sorolhatnám, de remélem ennyi már meggyőzött. 🙂

A változatosság kedvéért egy-két hígabbra elkészített gyógynövény teát is beiktathatsz. Folyamatosan fogyasztani nem ajánlom, de ha mondjuk a méregtelenítés napjaira valami megoldás kell, hogy megnöveljük a bevitt folyadékmennyiséget, akkor jók lehetnek a teák.
Ha megfelelően választunk még a méregtelenítés folyamatát is támogatják.
Jó lehet például a csalántea, a kamillatea, a gyömbértea, vagy a rooibos tea.

A zöld vagy fehér teák is jelentős méregtelenítő hatással bírnak, de este már nem javaslom a fogyasztásukat, mert a bennük lévő tein miatt ugyanúgy ébren tartanak, mint a kávé.
Sokan szeretik a mentateát is, ami csodálatos, segíti az emésztést is, ugyanakkor a hűvösebb hónapokban vigyázzunk vele, mert hűsítő hatással van a szervezetre.
A tavaszi nagytakarítás nem csak a lakásunknak esik jól, hanem a testünknek is.
Ugyanakkor kell hozzá lelkierő és kitartás, hiszen legtöbbször valamilyen lemondással jár. Akármibe is fogsz méregtelenítés címén, a megfelelő mennyiségű folyadékbevitelről remélem már könnyebben gondoskodsz! 🙂
Amúgy tényleg méregtelenítesz most?
Akkor adok egy pro tippet!
A Bach virágterápiából a Vadalma esszenciája segít a testi és érzelmi megtisztulásban is. Ezt meg tudod venni sok bioboltban, patikában vagy a neten. Ha viszont szeretnél egy tuti keveréket, olvass tovább…
Szeretnél a méregtelenítés közben higgadt maradni, megúszni az érzelmi kitöréseket vagy épp elfojtásokat?
Jó lenne, ha türelmesebb tudnál maradni akkor is, amikor már eleged van?
Írj rám emailben (hello@balazstunde.com) vagy messengeren, és szívesen elküldöm Számodra a kifejezetten méregtelenítés idejére kifejlesztett Bach virágterápiás keverékemet. 🙂
Nem hallottál még a Bach virágterápiáról?
Itt olvashatsz róla: https://balazstunde.com/bach-viragterapia/
További szép napokat, és jó egészséget kívánok!
Szeretettel: Tünde
Köszönet a fotókért a Canvanak.